Zdjęcie przedstawia otwarcie Konferencji

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się konferencja naukowa pt. „Polityka społeczna na rzecz mieszkańców m.st. Warszawy. Ocena obecnie prowadzonych działań oraz wyzwania wynikające ze Strategii #Warszawa 2030”. Konferencja została zorganizowana przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu w Siedlcach oraz Urząd Dzielnicy Bemowo miasta stołecznego Warszawy.

Założeniem programowym konferencji było podjęcie interdyscyplinarnej debaty na temat wyzwań z jakimi zmagają się władze samorządowe, instytucje opieki zdrowotnej i społecznej, kultury, sportu, rekreacji, w zakresie podnoszenia jakości świadczenia usług społecznych mieszkańcom m.st. Warszawy. Omówione zostały również zadania m.st. Warszawy związane z realizacją Strategii #Warszawa 2030.

Gości powitali Urszula Kierzkowska - Burmistrz Dzielnicy Bemowo miasta stołecznego Warszawy i dr hab. Arkadiusz Indraszczyk, prof. uczelni - dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UwS. W gronie prelegentów, którzy zaprezentowali wyniki prowadzonych przez siebie badań znaleźli się m.in. pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji - dr hab. Dorota Strus prof. uczelni, dr Agnieszka Dybowska, dr Monika Niedziółka, dr Bartłomiej Suchodolski oraz mgr Piotr Żywiecki.

Wszystkie referaty wygłoszone podczas konferencji zostaną opublikowane w monografii zbiorowej, która ukaże się już wkrótce.

Zdjęcie przedstawia prof. Indraszczyka i dr DybowskąZdjęcie przedstawia dr Dybowską głoszącą swój referatZdjęcie przedstawia mgra Żywieckiego głoszącego swój referat