Zdjęcie przedstawia czterech stojących mężczyzn.

Widoczni od prawej: dr Władysław Sokołowski - były Ambasador RP w Kazachstanie i Kirgistanie, Amirsaid Agzamkhodjaev - Ambasador Republiki Uzbekistanu w Polsce, prof. dr hab. Tadeusz Bodio z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Jerzy Szukalski.

Dr Jerzy Szukalski uczestniczył w Seminarium "Nowy Uzbekistan - nowe spojrzenie na perspektywy pogłębienia dialogu i współpracy między Uzbekistanem a Parlamentem Europejskim", które odbyło się 8 lutego 2024 r. w gmachu Ambasady Uzbekistanu w Warszawie.

Prelegentami byli: Dilrom Fayzieva - przewodnicząca Komitetu Olij Madżlisu ds. Współpracy Międzyparlamentarnej, prof. dr hab. Mirzatillo Tillabaev - zastępca dyrektora Narodowego Centrum Republiki Uzbekistanu ds. Praw Człowieka i Asadjan Khodjaev - dyrektor Agencji Informacji i Komunikacji Masowej przy Administracji Prezydenta Republiki Uzbekistanu. Ze strony polskiej udział wzięli przedstawiciele świata nauki, biznesu, kultury i dziennikarze.

Poza nakreśleniem zmian w polityce Uzbekistanu po 2016 r. w obszarze ochrony praw i wolności człowieka oraz relacji z Parlamentem Europejskim, sporo uwagi poświęcono bilateralnym stosunkom uzbecko-polskim, głównie w odniesieniu do współpracy gospodarczej i kulturalnej. Po zakończeniu Seminarium jego uczestnicy mogli się delektować specjałami kuchni uzbeckiej. Dr Jerzy Szukalski udzielił też wywiadu dla mediów uzbeckich. Seminarium było również okazją do pamiątkowych zdjęć.

Zdjęcie przedstawia siedzących uczestników seminarium.

Zdjęcie przedstawia cztery osoby siedzące za stołem.

Za stołem od lewej Ambasador Republiki Uzbekistanu w Polsce i prelegenci: Amisaid Agzmkhodjaev, prof. dr hab. Mirzatillo Tillabaev, Dilorom Fayzieva i Asadjan Khodjaev.